Fri January 22, 2021   |   جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش یک قطعه زمین مسکونی استادان
اجرای جدولگذاری و پیاده رو سازی سطح صفر تقاطع غیر همسطح سردار همدانی
فروش یک قطعه زمین مسکونی در استادان
اصلاحیه آگهی مزایده فروش یک قطعه زمین مسکونی استادان
فروش يک قطعه زمين مسکوني در استادان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٠۴ تعداد بازدیـد : ٣٩٩   بازگشت
 
 
 فعال شدن 12 شورای اجتماعی محله در همدان

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: 12 شورای اجتماعی محله در همدان فعال است.

 
 

 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان بعداز ظهر دوشنبه در جمع رؤسای شورای اجتماعی محلات همدان گفت: طبق برنامهریزیهای صورت گرفته تا پایان تابستان امسال شورای اجتماعی تمامی محلات همدان فعال خواهد شد.

روحالله وجدی هویدا عنوان کرد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزایش مشارکت اجتماعی مردم یکی از دغدغههای اصلی نظام بوده و دستگاههای مختلفی از جمله نیروی انتظامی، علوم پزشکی و سایر دستگاهها برای افزایش مشارکت مردمی پیش قدم شدهاند به طوری که در تهران موضوع شورایاریها و در مشهد شوراهای اجتماعی محلات اجرا شد.

وی بابیان اینکه با سیاست شورای اسلامی شهر همدان به نمونه شورای اجتماعی محلات مشهد رسیده و نسخه بومی آن برای همدان طراحی شده است، گفت: دبیرخانه شورای اجتماعی محلات همدان افتتاح شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه سال 97 شورای اجتماعی محلات در همدان فعال شد، گفت: تابستان سال گذشته نیز در 8 محله دیگر شورای اجتماعی محلات فعال شد و در حال حاضر 12 شورای اجتماعی محلات در همدان فعال است.

وجدی هویدا عنوان کرد: بر اساس برنامهریزیها تا پایان تابستان امسال شورای اجتماعی تمامی محلات همدان فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه سند راهبری محلات همدان به زودی تدوین خواهد شد، بیان کرد: هویت بخشی به محلات قدیمی همدان از جمله جولان، کلپا، کبابیان و سایر محلات قدیمی همدان از برنامههای پیش رو است تا محلات قدیمی همدان را احیا کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: همچنین موضوع نخبهیابی و الگوسازی در محلات همدان در دستور کار است.

وجدی هویدا با بیان اینکه افزایش مشارکت مردمی از مهمترین دغدغهها است، گفت: در توسعه شوراهای اجتماعی محلات کاهش آسیبهای اجتماعی با همکاری کلانتریها را در نظر داریم.

وی افزود: نیروی انتظامی میتواند کمک حال شهرداری باشد تا شوراهای اجتماعی محلات به خوبی قوام پیدا کند و پیشنهاد میدهیم پایان هر سال کلانتریهایی که بیشترین همکاری را با شوراهای اجتماعی محلات داشتهاند تقدیر شوند.

* کامرانی صالح: در کنار شورای اجتماعی محلات همدان خواهیم بود

فرمانده انتظامی استان همدان اظهار کرد: شوراهای اجتماعی محلات همدان باید در زمینه افزایش مشارکت مردم، ایجاد احساس مسؤولیت در شهروندان و آموزش و آگاهسازی افراد جامعه قدم بردارد.

سردار علی کامرانی صالح گفت: امنیت موضوعی مهم و مشارکت مردم در ایجاد امنیت انکارناپذیر است.

وی با بیان اینکه در این زمینه شوراهای اجتماعی محلات با جذب مشارکتهای مردمی به ایجاد بهتر امنیت کمک خواهند کرد، گفت: اعضای شوراهای اجتماعی محلات همدان علاوه بر ارتباط مستمر با کلانتریها میتوانند با پلیسهای تخصصی ما نیز ارتباط داشته و مشکلات محلات خود را مطرح کنند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه یکی از اهداف این شوراها آگاهسازی و اطلاعرسانی است و با آگاهسازی مردم جامعه میتوان بیش از 70 درصد مانع از وقوع جرم در جامعه شد، گفت: با آگاهسازی و اطلاعرسانی مناسب در جامعه میتوان جلوی انجام بسیاری از جرایم را گرفت.

وی با اشاره به معضل اعتیاد در جامعه بیان کرد: سال گذشته بیش از 7 تن انواع مواد مخدر در استان همدان کشف شد و بر روی یک باند مواد مخدر حداقل 4 ماه کار اطلاعاتی انجام شد تا به موفقیت دست پیدا کردیم.

فرمانده انتظامی استان همدان عنوان کرد: موضوع مبارزه با مواد مخدر باید در خانوادهها فرهنگسازی شود کمااینکه ارتقا سواد رسانهای یکی از اولویتهای مهم جامعه ما است.

سردار کامرانی صالح گفت: حوزه فضای مجازی یکی از دغدغههای اصلی است چراکه امروز کسانی که به طور تفریحی در فضای مجازی فعالیت میکردند در این فضا غرق شدهاند.

وی بابیان اینکه امروز فضای مجازی به جوانان ما خوراک میدهد و تمامی مشکلات فرهنگی اجتماعی و ضد ارزشی حاصل فضای مجازی و شبکههای ماهوارهای است به برقراری بیش از یک میلیون تماس با مرکز فوریتهای پلیس 110 اشاره و بیان کرد: در حال حاضر 92 درصد اعلام رضایتمندی از تماسهای برقرار شده با مرکز فوریتهای پلیس 110 را شاهدیم.

وی با اشاره به لزوم ارائه آموزشهای متعدد به شهروندان گفت: بیش از 4 هزار و 500 دقیقه از طریق صدا و سیما آموزشهای لازم به مردم ارائه شده و سال گذشته 35 هزار نفر در مساجد و کلانتریها موارد آموزشی را فراگرفته و 7 هزار پرونده خانوادگی نیز به مصالحه ختم شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان عنوان کرد: اهمیت شورای اجتماعی محلات در آموزش به شهروندان انکارناپذیر است چراکه یک نفر از شورای اجتماعی هر محله میتواند به عنوان معتمد پلیس در آن محله شناخته شود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در هر لحظه در کنار شوراهای اجتماعی محلات همدان خواهد بود، بیان کرد: با تمام توان و ظرفیت در کنار شوراهای اجتماعی محلات همدان خواهیم بود و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

سردار کامرانی صالح افزود: شوراهای اجتماعی محلات همدان باید در زمینه مشارکت مردم، ایجاد احساس مسؤولیت، آموزش و آگاهسازی افراد جامعه و تأکید لزوم نصب دوربین در محلات قدم بردارند.

*سلماسی: نیروی انتظامی میتواند در تصمیمات مهم شوراهای اجتماعی محلات تأثیرگذار باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: اعتماد مردم همدان به شورای اجتماعی محلات افزایش پیدا کرده است.

رضوان سلماسی گفت: همدان با تلاشهای شبانهروزی کارکنان انتظامی از برترین استانها در حوزه امنیت است.

وی افزود: همدان از امنیت بالایی برخوردار است و امیدواریم با فعال شدن شوراهای اجتماعی محلات همدان شاهد افزایش روزافزون امنیت در همدان باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به سیاستهای شورای اسلامی شهر همدان در دوره پنجم گفت: سیاست بر مبنای افزایش مشارکت مردمی با فعال شدن شوراهای اجتماعی محلات بوده و امروز شورای اجتماعی محلات در بین مردم از جایگاه بالایی برخوردار است.

سلماسی بابیان اینکه شاهد مشارکت مردمی و اعتماد روزافزون آنان در اجرای برنامههای شوراهای اجتماعی محلات هستیم، گفت: در حال حاضر 12 محله همدان دارای شورای اجتماعی محلات هستند و تا پایان شهریور ماه تمامی محلات همدان صاحب شورای اجتماعی خواهند شد.

وی با بیان اینکه باید مشارکت سایر دستگاهها علاوه بر شهرداری را در شکل دهی شورای اجتماعی محلات همدان داشته باشیم، بیان کرد: در حال حاضر ساکنان محلات همدان پیش قدم شدهاند و در محله خود شورای اجتماعی تشکیل دادهاند از این رو باید دستگاهها به کمک این شورا در محلات بیایند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: نیروی انتظامی میتواند کمک بسیار ویژهای به شوراهای اجتماعی محلات کند و در تصمیمات مهم این شوراها تأثیرگذار باشد.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵ کاربران آنلاین :
۱۹۵,۱۷۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان