Wed July 8, 2020   |   چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٠۴ تعداد بازدیـد : ٢۴٩   بازگشت
 
 
 تخصیص0 28 میلیارد ریال به حمل و نقل و ترافیک

مدیر منطقه سه شهرداری همدان بیان کرد: 280 میلیارد ریال از درآمد این شهرداری در حوزه ساماندهی حمل و نقل و ترافیک هزینه می‌شود.

 
 

 

محمدرضا فیضیمنش اضافه کرد: وسعت جغرافیایی و میزان جمعیت در این منطقه لزوم خدمات بیشتر و اجرای پروژههای عمرانی متنوع را ایجاب میکند و همین مسأله باعث شده تا برنامههای متنوعی در این راستا به منظور رضایت شهروندان اجرا شود.

وی گفت: به منظور اجرای پروژهها در منطقه و در حوزههای مختلف در سال 99 بودجهای بالغ بر 900 میلیارد ریال مقرر شده که از منابع داخلی شهرداری تأمین خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: تمامی مأموریتهای شهرداری منطقه سه در سال 99 شامل بخشهای مجزاست که شامل حوزههایی از قبیل کالبدی و شهرسازی، محیط زیست و خدمات شهری، خدمات مدیریت، اجتماعی و فرهنگی و حمل و نقل و ترافیک است.

فیضیمنش با بیان اینکه در حوزه کالبدی و شهرسازی در مجموع هزینهای بالغ بر 57 میلیارد و پانصد میلیون ریال مقرر شده است اظهار کرد: رنگ آمیزی جداول، طراحی و نقاشی دیواره ها، احداث و بازسازی میدان سردار شهید همدانی، ساماندهی میدان عاشورا، بلوار سردار شهید همدانی، احداث و ساماندهی جاده ملایر تا سه راه سد اکباتان از اقداماتی است که در این حوزه پیشبینی شده است.

وی گفت: چهره ورودیهای شهر با توجه به جایگاه گردشگری کهن شهر همدان در دنیا از اهمیت بسزایی برخوردار است، در همین راستا به دلیل اینکه 2 ورودی مهم شهر همدان از سمت جنوب و مرکز کشور در حوزه این شهرداری قرار گرفته لزوم برنامهریزی مناسب در این منطقه اجتناب ناپذیر است.

مدیر منطقه سه شهرداری در ادامه ساماندهی معابر کوی شهید مدنی، کوی قاسم آباد و حسن آباد، طراحی، اجرا و نصب مبلمان شهری، مطالعات پیوست نگاری فرهنگی و اجتماعی و همچنین طرح مطالعاتی شناسنامه دار کردن تجهیزات پارکها را از دیگر وظایف شهرداری در حوزه کالبدی و شهرسازی دانست و افزود: به منظور اجرای بهتر این پروژهها همکاری و مساعدت شهروندان عامل محرک به شمار میرود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه محیط زیست یکی دیگر از مباحث اساسی در حوزه خدمات رسانی به شهروندان به شمار میرود خاطرنشان کرد: توسعه نگهداری فضای سبز و احداث بازارچه محلی در کوی شهید مدنی به منظور رفاه شهروندان این منطقه از برنامههای راهبردی منطقه محسوب میشود.

فیضی منش احداث پارک 60هزار متری گلستان که مرحله اول آن با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال، احداث پارک دانش در بلوار دانشگاه آزاد اسلامی با 8 میلیارد ریال، مکانیزه کردن آبیاری بلوار حضرت امام(ره) فاز 2 با 7 میلیارد ریال و احداث پارک کوی رضوان با اعتبار 3 میلیارد ریال را از اقدامات مهم شهرداری منطقه 3 در حوزه محیط زیست دانست و تصریح کرد: گسترش آپارتمان نشینی در نقاط مختلف شهر لزوم بهره گیری از این فضاها را برای خانواده ایجاد کرده است و شهرداری به عنوان عامل اصلی ایجاد این فضا نقش بسزایی در رفاه شهروندان ایجاب میکند.

وی بازسازی و ترمیم پارک کوی جنت با هزینه 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال، بازسازی پارک آزادگان در زمین شهری با هزینه 2 میلیارد ریال، بهبود محیط زیست و بهداشت شهری، هدایت آبهای سطحی و دیوارکشی رودخانه جنب کوچه شهید صفری فاز دو، با هزینه 5 میلیارد ریال، ادامه دیوارکشی رودخانه پشت فرهنگسرای ولایت فاز 3 در کوی خضر با 12 میلیارد ریال، به عنوان دیگر اقدامات برشمرد.

وی ادامه داد: پوشش رودخانه جنب مجتمع فجر در کوی شهید مدنی با 25 میلیارد ریال، ادامه دیوارکشی رودخانه جنب بلوار کوثر در کوی شهید مدنی با 4 میلیارد ریال، ترمیم و لای روبی قنوات منطقه با 5 میلیارد و پانصد میلیون ریال از دیگر اقدامات است.

مدیر منطقه 3 شهرداری همدان با اشاره به اهمیت حوزه حمل و نقل و ترافیک و لزوم توجه ویژه به این حوزه خاطرنشان کرد: 280 میلیارد ریال از درآمد شهرداری منطقه سه به این حوزه اختصاص داده شده است و اجرای مناسب این پروژهها رفاه هر چه بیشتر شهروندان را رقم خواهد زد.

وی طرح بهبود و بهسازی معابر شهری با اجرای آسفالت در منطقه را با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال پیشبینی و اضافه کرد: زیرسازی و جدولگذاری بلوار قدر در کوی خضر و همچنین خرید مصالح عمرانی در این حوزه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از مهمترین اقدامات این منطقه در این حوزه است.

فیضی منش در ادامه خاطرنشان کرد: تعریض بلوار شهید همدانی در فاز 2 با اعتبار 15 میلیارد ریال، خطکشی معابر و بهسازی علائم راهنمایی با اعتبار 10 میلیارد ریال، طرح تأمین پیاده رو با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال از موارد پیشبینی شده در حوزه حمل و نقل و ترافیک محسوب میشود که به منظور رفاه حال شهروندان اجرایی خواهد شد.

مدیر منطقه 3 شهرداری با اشاره به اینکه پیاده روسازی کوی رضوان و کوی خضر، کف سازی محوطه سرگذر و بازسازی پیاده راه خیابان شهدا از مهمترین اقدامات در حوزه تأمین پیاده روها و پیاده راه هستند اذعان کرد: طرح تملک املاک در مسیر با اعتبار 51 میلیارد ریال و طرح تأمین معابر شهری با 32 میلیارد و پانصد میلیون ریال و همچنین احداث کندروها و معابر به منظور رضایت شهروندان انجام شده است.

مدیر منطقه 3 شهرداری همدان با بیان اینکه حوزه خدمات مدیریت از دیگر بخشهای مهم وظایف شهرداریها است تصریح کرد: مباحت توسعه شهرداری الکترونیک و ارتقا زیرساخت فناوری الکترونیک و بایگانی شهرداریها و همچنین پروژههای ممیزی املاک در منطقه به منظور خدمات رسانی بهتر در کمترین زمان و بهبود امور اداری از اقدامات مهم این منطقه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی را از دیگر وظایف ذاتی شهرداری منطقه 3 دانست که در بخشهای مختلف به منظور پوشش اهداف از قبل تعیین شده اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: تعمیر و نگهداری فرهنگسرای ولایت، احداث فرهنگسرای کسب و کار در کوی خضر، احداث سالن ورزش فرهنگسرای ولایت، پارک حبیبی 8 متری سیلو و تجهیز فضاهای ورزشی در این منطقه با اعتبار 35 میلیارد ریال عملیاتی شده است.

فیضی منش در ادامه با اشاره به تجهیز و استانداردسازی و استقرار وسایل بازی در 18 پارک منطقه از سال گذشته تاکنون گفت: در راستای طرح شهر دوستدار کودک از مهمترین برنامههای شهرداری منطقه سه به منظور رضایتمندی کودکان خرید و نصب مجموعه بازیهای استاندارد پلی اتیلنی و کفپوشهای گرانولی در 18 پار ک بوده که در نظر داریم این طرح در تمامی پارکهای منطقه اجرا شود.

وی به منظور آشنایی هر چه بیشتر و اطلاع مردم از معابر اولویت دار و نحوه اجرای طرح زمان بندی شده آسفالت معابر از شهروندان خواست به وبگاه شهرداری منطقه سه به نشانی zone3.hamedan.ir مراجعه کنند.

مدیر منطقه 3 شهرداری با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت اصول بهداشتی خاطرنشان کرد: از همان ابتدا 5 گروه با رعایت شیوه نامههای بهداشتی وظیفه ضدعفونی کردن معابر و بازار و امکان پرتردد را به صورت روزانه و در 3 نوبت عهده دار شدند.

وی اضافه کرد: به منظور تأمین سلامت نیروهای خدمات شهری و فضای سبز و رعایت شیوه نامههای بهداشتی در این حوزه محلولهای ضد عفونی و ماسک در اختیار این افراد قرار گرفته است.

فیضی منش در پایان خاطرنشان کرد: هدف اصلی این خدمات متنوع رضایت حال شهروندان است و به همین خاطر از شهروندان تقاضا داریم با پرداخت به موقع عوارض و مساعدت شهرداری منطقه 3، فضا را برای ارائه خدمات با کیفیتتر فراهم کنند.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶ کاربران آنلاین :
۱۷۲,۰۳۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان