Wed July 8, 2020   |   چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/١٣ تعداد بازدیـد : ٢۴٣   بازگشت
 
 
 کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: راهکار کنترل قیمت مسکن فقط در دستان دولت است.

 
 

 

علی رحیمیفر با بیان اینکه برای گرانی مسکن باید استاندار وارد عمل شود اظهار کرد: اینکه گفته میشود مسکن به مدیریت شهری نیز مربوط میشود سؤال اینجاست دقیقا چه بخشی از مسکن به شهرداری بر میگردد؟ وقتی همه چیز دست دولت است.

وی با بیان اینکه در بخش مسکن فقط عوارض و پروانه ساختمانی به شهرداری برمیگردد بیان کرد: تا سالیان قبل 6 درصد قیمت آپارتمان هزینه عوارض بود اما اکنون کمتر از یک درصد قیمت آپارتمان صرف عوارض میشود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه سال گذشته 20 درصد تخفیف برای عوارض ساختمانی در نظر گرفته شد بیان کرد: با این وجود باز هم شاهد گرانی مسکن بودیم.

وی به جهش قیمت آهنآلات و مصالح ساختمانی اشاره کرد و یادآور شد: قیمت آهنآلات جهش 100 درصدی و برخی از مصالح ساختمانی بیش از 100 درصد افزایش قیمت داشته که این بازار را شهرداری نمیتواند کنترل کند.

رحیمیفر با بیان اینکه وقتی یک واحد چند میلیارد تومان قیمت دارد، دیگر گرانی آن گردن شهرداری نیست افزود: در هر گرانی که رخ میدهد، تعدادی عوامل در بازار آن اخلال میکنند.

وی در خصوص اینکه آیا بافت تاریخی همدان نیز محدودیتهایی را برای ساخت و ساز دارد بیان کرد: قانون شهرسازی ضوابطی دارد که باید در ساخت و ساز رعایت کنیم به طور مثال ارتفاع، پارکینگ و فضای اشغال همواره باید لحاظ شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه گرانی مسکن مسأله بغرنجی شده است و کاری از دست کسی جز دولت برنمیآید یادآور شد: شهر یزد دو برابر همدان وسعت دارد اما در جمعیت یک اندازه هستیم اما همدان در بخش مسکن مشکل زیادتری دارد.

وی با تأکید بر اینکه از 25 سال قبل توسعه را به سمت باغات بردیم و محیط زیست را نیز نابود کردیم خاطرنشان کرد: از اول هم باید شهر به سمت شمال توسعه مییافت اما نشد ولی الان که امکان توسعه به سمت شمال و شمال شرق را دارد، چرا کاری صورت نمیگیرد؟

رحیمیفر با تأکید بر اینکه وقتی شهر را فریز کردیم خود به خود قیمت بالا میرود تصریح کرد: به اعتقاد من اخلال اقتصادی نیز بیتأثیر نیست چون مصالح بالا رفته زیرا قیمت مسکن این نیست و این قیمت کاذب است.

وی با بیان اینکه دولت باید ورود کند و با تنظیم بازار مسکن را نرخگذاری کند اضافه کرد: شاید نتایج تنظیم بازار آنی نباشد اما میتوان امیدوار بود که اثرگذار باشد.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: مسکن مهم است و باید استاندار ورود کند زیرا استاندار میتواند با افرادی که تخصص تنظیم بازار داشته و صاحبنظر هستند اقدامات را شروع کنند و مسکن را به نرخ واقعی برسانند.

وی در گفتگو با فارس، با بیان اینکه نرخ عوارض ساخت و ساز از سال قبل 15 درصد افزایش یافته است بیان کرد: امسال نیز نرخ عوارض به صورت متغیر از 10 تا 20 درصد تغییر خواهد کرد اما آیا قیمت مسکن نیز 15 درصد افزایش یافته است؟ این مسأله باید رسیدگی شود.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۱۷۱,۹۹۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان