Wed July 8, 2020   |   چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/١١ تعداد بازدیـد : ٢٣٢   بازگشت
 
 
 تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی

مدیر منطقه سه شهرداری همدان با اشاره به برنامه‌های شهر دوستدار کودک از طراحی و راه‌اندازی 5 مجموعه بازی در پنج پارکِ این منطقه با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد.

 
 

 

محمدرضا فیضی منش گفت: تا پایان سال جاری بازسای و مرمت 18 پارک را در دستور کار داریم و اجرای این نوع از برنامه ها، میتواند در راستای تقویت برنامههای شهر دوستدار کودک مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیر منطقه سه شهرداری همدان با اشاره به پارکهای موجود در این منطقه و مجموعههای بازی که در آنها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: از اسفندماه سال گذشته و با سپری شدن سه ماه، شهرداری منطقه سه، توانست 5 مجموعه بازی در 5 پارک از پارکهای منطقه شامل پارک جعفر طیار، نیلوفر، گلچین، نسترن و بوستان شهید مدنی، با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون ریال خریداری و نصب کند.

فیضی منش با اشاره به اینکه در ایجاد مجموعه بازیهای نصب شده از جنس پلی اتیلن همراه با کف پوشهای استاندارد گرانولی بهره گرفته شده است، گفت: نصب مجموعههای بازی به نوعی احقاق حقوق شهروندی کودکان است و این موضوع میتواند فرصتهایی را برای آنها به همراه داشته باشد.

وی از تحقق مجموعه بازی در پارکهای مورد اشاره یاد کرد و گفت: یکی از برنامههای مورد توجه در مقوله حق بر شهر، تمرکز بر حق کودکان به عنوان شهروند و ارتقای شهر دوستدار کودک است.

وی افزود: از سویی دیگر، تأکید عباس صوفی شهردار همدان بر تقویت شهر دوستدار کودک همواره وجود داشته است و با توجه به نقش بی بدیل بازی در زندگی کودکان و جایگاهی که در سلامت و روان آنها ایفا میکند، پرداختن به این مهم از سوی مدیریت شهری از اقدامات ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فیضی منش با اشاره به طراحی فضاهای بازی و مجموعههای بازی در پارک ها، خاطرنشان کرد: در تعالیم دینی ما نیز بر بازی کودکان تأکید شده است، ایجاد فضاهای بازی استانداردی که بتواند هوش هیجانی کودکان را تقویت کند، شهروندانی با دقت در انجام امور را تربیت خواهد کرد.

مدیر منطقه سه شهرداری همدان افزود: با توجه به اینکه طراحی مجموعههای بازی باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد و توانایی برقراری ارتباطی مؤثر را برای کودکان به وجود آورد، در این مجموعههای بازی سعی شده است که به عنصر رنگ و طراحی گرافیکی و جلوههای بصری توجه ویژه شود و این موضوع میتواند حس شادمانی و مفرحی را برای کودکان ایجاد کند.

فیضی منش با اشاره به احداث اتاق مادر و کودک در بوستان شهید مدنی واقع در کوی شهید مدنی خاطرنشان کرد: پرداختن به شهر دوستدار کودک نشان از توجه منطقه به موضوعات فرهنگی در کنار اقدامات عمرانی است و در این مسیر به صورت جدی و مستمر در حال خدمترسانی به شهروندان هستیم که در بوستان شهید مدنی با مساحت 100مترمربع شامل فضاهای بزرگ و کوچک به عنوان اتاق مادر و کودک، محل بازی و سرگرمی و بازیهای خلاقانه، و سرویس بهداشتی کودک است که از اواخر دی ماه سال گذشته عملیات ساخت آن آغاز شده و اکنون به بهره برداری رسیده است، امیدواریم در آینده نزدیک این طرح را در کل پارکهای منطقه اجرا کنیم.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۱۷۱,۹۹۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان