Mon August 10, 2020   |   دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه باغ در بلوار ارم
فروش 2 قطعه زمین مسکونی بلوار بعثت
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٩ تعداد بازدیـد : ١٣١   بازگشت
 
 
 تصویب خواهرخواندگی همدان با تبریز

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از تصویب پیشنهاد شهرداری برای خواهرخواندگی شهرهای همدان و تبریز در صحن شورا خبر داد.

 
 

کامران گردان در هشتادوچهارمین جلسه صحن شورا با اشاره به خواهرخواندگی شهرها، گفت: خواهرخواندگی ها، ارتقای تعاملات فرهنگی شهرها را به دنبال دارد که پیوند اقتصادی، شهرسازی، ساختاری و آینده جامعه در الگوی خواهرخواندگی، تعیینکننده است.

گردان با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر خواهرخواندگی همدان با تبریز، یادآور شد: شهردار تبریز پیرو نشستی که پیش از این داشتیم، نامهای را به شهرداری همدان ارسال کرد مبنی بر اینکه ضمن انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی، یکی از فضاهای این 2 شهر به نام شهرهای مذکور نام گذاری شود.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تبریز نیز با این خواهرخواندگی موافقت کرده است، اظهار کرد: اکنون شهرداران هر 2 شهر باید نسبت به تدوین بندهای تفاهم نامه و برگزاری مراسم انعقاد تفاهم نامه با حضور اعضای شورا و شهرداران اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: شهرهای همدان و تبریز از پیشینه تاریخی و فرهنگی خوبی برخوردار هستند و این تفاهم نامه در راستای تعاملات فرهنگی و اجتماعی صورت میگیرد که بر این اساس، ضمن عقد تفاهم نامه، یکی از فضاهای شهری تبریز و همدان به نام شهرهای مورد نظر، نامگذاری خواهد شد.

گردان در ادامه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) و روز زن، گفت: با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل میدهند و تربیت نسل آینده را بر عهده دارند؛ از این رو در سازندگی جامعه تأثیرگذار هستند.

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه عنوان کرد: امروزه بانوان در تمام عرصههای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی قادر به فعالیت هستند و همین مهم موجب شده با حقوق اجتماعی خود بیشتر آشنا شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه زنان از جایگاه ویژهای در جامعه برخوردار هستند، افزود: مدیریت فعلی و آینده هر جامعهای براساس تربیت و آموزش در خانواده صورت میگیرد که این مهم در دست بانوان قرار گرفته و بیشک جامعهای سالم و موفق است که از افراد شایسته و مؤثر برخوردار باشد.

* قراباغی: انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی، در معرفی همدان مؤثر است

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست گفت: انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی همدان و تبریز در معرفی هر چه بیشتر ظرفیتهای تاریخی و گردشگری شهر همدان تأثیر بسزایی دارد.

حسین قراباغی افزود: پیش از این، با عقد تفاهم نامه خواهرخواندگی با شهر بم ضمن تبلیغات محیطی از جاذبههای گردشگری همدان، نامگذاری خیابانی به نام شهر همدان نیز در شهر بم انجام شد.

وی افزود: با انعقاد خواهرخواندگی ها، دبیرخانه مربوطه در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، مباحث لازم برای اجرای بندهای مربوطه را پیگیری میکند.

* کاوسیامید: نقشآفرینی زنان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: احیای دیدگاه اسلام در مورد زن یکی از مؤلفههای غلبه مکتب اسلام بر سایر مکاتب است که این مؤلفه در شکل گیری تمدن نوین اسلامی میتواند نقش بسزایی داشته باشد.

اکبر کاوسیامید با بیان این که در مکتب غرب و شرق بهویژه لیبرالیسم نگاه سرمایهداری به زن وجود دارد، افزود: این نوع نگاه، جایگاه زن را در نازلترین حالت خود قرار میدهد.

وی اضافه کرد: در جهان بینی اسلام، حضرت زهرا (س) به عنوان یک زن، دلیل خلقت است و زن به عنوان محل بروز و ظهور صفت خالقیت خداوند متعال، محسوب میشود.

رئیس کمیسیون بودجه با بیان اینکه اسلام حق مالکیت برای زن قائل است، گفت: در جهان بینی اسلامی، زن مسلمان سالمند به دلیل کسوت مسلمانی، بیشتر جاذب احترام جامعه است.

کاوسیامید ادامه داد: در وضعیت کنونی به دلیل نگاه انفعالی تربیت یافتگان مکتب غرب و حضور آنها در بدنه مدیریتی کشور، زنان اولویتهای مبتنی بر جهانبینی اسلام را کم کم به فراموشی سپرده و به نگاه غرب در مورد زنان نزدیک میشود که نتیجه این نوع نگاه در بدنه دولت و شهرداریها زنان مطلقه بوده و مشکلات آسیبهای متعاقب آن است.

وی با اشاره به اینکه تبیین جایگاه مترقی زن در اسلام برای آحاد جامعه لازم و ضروری به نظر میرسد، یادآور شد: حقوق زن در اسلام باید از تمام کرسیهای در اختیار، برای همگان مشخص شود که این مسأله میتواند در الگو شدن جامعه ما در نگاه به زنان بسیار مفید باشد و امت اسلامی را در رسیدن به تمدن نوین اسلامی، یاری رساند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در صحن شورا به مناسبت میلاد دخت نبی اکرم حضرت زهرا (س) و روز زن از بانوان عضو و شاغل شورای اسلامی شهر همدان توسط رئیس و اعضای شورا، قدردانی شد.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۷۵,۱۲۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان