Mon August 10, 2020   |   دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه باغ در بلوار ارم
فروش 2 قطعه زمین مسکونی بلوار بعثت
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٩١   بازگشت
 
 
 اتمام حجت شورا با سرمایه‌گذار پروژه میدان‌ میوه و تره‌بار جدید همدان

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از آخرین مهلت 4 ماهه شورای اسلامی شهر به سرمایه‌گذار پروژه میدان میوه و تره‌بار برای اتمام این طرح بزرگ، خبر داد.

 
 

حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا با محوریت بررسی فرآیند عملیاتی پروژه سرمایهگذاری میدان میوه و ترهبار جدید همدان، گفت: کارنامه سرمایهگذاری سال 98 شهرداری همدان باید جمعبندی شود و از سوی دیگر باید تمامی تمرکز امور سرمایهگذاری بر محور توجه به پروژههای سرمایهگذاری جدید سال 99 باشد.

وی از ورود سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی برای 45 پروژه سرمایهگذاری در سال 99 خبر داد و ابراز امیدواری کرد 100 درصد این طرحها به صورت جدی آغاز شود.

قراباغی با تأکید بر اینکه دغدغه مدیران ارشد استان، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری ورود سرمایهگذار خوب بوده، معتقد است: با وجود تمام تحریمها، جذب سرمایهگذاران خارجی همچنان ادامه دارد و در سال 99 موانع پیش روی سرمایهگذاری برداشته میشود.

وی با تأکید بر اینکه تعهد مدیریتشهری همدان در اجرای طرح بزرگ سرمایهگذاری میدان میوه و تره بار جدید همدان تقریباً به صورت کامل انجام گرفت؛ افزود: شیوه نامه پیش فروش به صورت کامل انجام گرفت و در زمینه تملک و بازگشایی مسیر دسترسی هم، اعتبارات لازم به صورت ویژه در بودجه سال 99 شهرداری لحاظ شد تا طرح مورد نظر با جدیت بیشتری پیش برود.

قراباغی خطاب به سرمایهگذار میدان میوه و ترهبار جدید همدان، گفت: انتظار میرود این طرح بزرگ شهری با جدیت و پیشرفت مورد انتظار به بهرهبرداری برسد که در این صورت شاهد اشتیاق و جذب بیشتر سرمایهگذاران خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه موانع پیش روی سرمایهگذار را برداشتهایم، بیان کرد: از سوی مراجع ذیربط اعلام شده است که در صورت اتمام طرح میدان میوه و ترهبار جدید، میدان میوه و ترهبار قدیم به دلیل موارد بهداشتی و مزاحمتهای شغلی پلمب خواهد شد.

قراباغی افزود: همواره تأکید میشود تا شعاع 30 کیلومتری این طرح بزرگ شهری، هیچگونه میدان میوه و ترهباری نخواهیم داشت که تضمین کار سرمایهگذار محسوب میشود و قطعاً شاهد تجربه ناموفق یزد نخواهیم بود.

وی با اشاره به بازدید کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا از روند پیشرفت پروژه میدان میوه و ترهبار جدید؛ اظهار کرد: نحوه اجرا و پیشرفت پروژه، قابل قبول نبود، زیرا معتقدیم که پروژه به سرمایهگذار، تحویل داده شده است و انتظار میرود تجدید قوا صورت گیرد تا شاهد شنیدن خبرهای خوب در این زمینه باشیم.

قراباغی در ادامه با اشاره به ساخت مجتمع تجاری غرب کشور (خوشنودان)، گفت: ساخت این طرح سرمایهگذاری در حدود 92 هزار مترمربع همراه با پیوستهای فرهنگی جزو افتخارات شهر همدان خواهد بود که به همت اعضای شورا مبنیبر تأکیدات سرمایهگذاری در غرب کشور احداث میشود؛ همچنین صدور پروانه ساختمانی آن صورت گرفته است و بهزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان معتقد است: با توجه به اینکه باید بستر بازار عرضه مشتریان غرب کشور فراهم شود، در صورت احداث این مجتمع بزرگ، شاهد جذب مشتریان در غرب کشور خواهیم بود.

* گردان: اخطار قاطعانه شورا به سرمایهگذار پروژه میدان میوه و ترهبار

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه یکی از مدافعان هولدینگ و سرمایهگذار هستم، زیرا میخواهم که امور سرمایهگذاری در راستای تأمین منافع شهر و مردم به سرانجام برسد؛ گفت: در حوزه عملیات اجرایی میدان میوه و ترهبار جدید همدان تلاش داشتیم تا تمامی موانع پیشرو را رفع کنیم و قصد بر این است تا مشکلات حل شود؛ اما انتظار میرود پیشرفت کار پروژه مناسب باشد.

کامران گردان معتقد است: شهرداری همدان بیش از وظیفه، در این پروژه سرمایهگذاری شهری هزینه کرده و تاکنون تمامی درخواستهای سرمایهگذار به هر شکل ممکن، تأمین شده است.

وی اعلام کرد: فرماندار همدان نیز اعلام داشته که اگر پروژه میدان میوه و ترهبار جدید تا خردادماه سال آینده (سال 1399) پیشرفت خوبی نداشته باشد، باید خلع ید سرمایهگذار صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه نمیتوانیم وعدههای مختلف به مردم اعلام کنیم، ضمن اخطار قاطعانه شورای اسلامی شهر به سرمایهگذار پروژه بزرگ میدان میوه و ترهبار جدید همدان، اظهار کرد: مقرر شده بود این طرح یک ساله به اتمام برسد؛ اما در طول 8 ماه پیشرفت فیزیکی خوبی را شاهد نیستیم؛ از اینرو در صورت نبود پیشرفت مناسب پروژه تا خردادماه سال آینده، به هیچ عنوان اجازه ادامه کار نخواهیم داد و به صورت قانونی، پیگیری میکنیم.

گردان با بیان اینکه بهانه و طرح جدید از سوی سرمایهگذار پذیرفتنی نیست، تأکید کرد: به طور قطع اجازه نمیدهیم که مشکلات رکود بازار میدان میوه و ترهبار یزد در همدان هم پیش بیاید.

* عسگریان: انگیزهای در سرمایهگذار دیده نمیشود

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان هم تأکید کرد: در تنظیم شیوهنامه فروش غرفههای میدان میوه و ترهبار جدید، تمامی نیازها و تضمینهای موردنظر سرمایهگذار آمده است؛ بنابراین مبحث دیگری را نمیپذیریم و تضمین دیگری هم برای سرمایهگذار نخواهیم داشت.

سید مسعود عسگریان با اشاره به بازدید اعضای شورا از پروژه و رد و بدل شدن مباحث سرمایهگذار، گفت: انگیزهای برای سرعت بخشیدن طرح در سرمایهگذار دیده نمیشود؛ از اینرو درخواست دارم اگر اجرای طرح امکانپذیر نیست، انصراف دهند تا تکلیف شهر و سرمایه مردم مشخص شود.

وی خطاب به سرمایهگذار پروژه، افزود: اگر تمایل به سرمایهگذاری ندارید، با شهرداری به صورت امروز و فردا، عمل نکنید.

عسگریان معتقد است: تاکنون روند پیشرفت پروژه، برای خریدار دافعه ایجاد کرده است؛ درحالیکه سرمایهگذار با تکمیل مرحله ب میتوانست امور را بهتر پیش ببرد.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه زمین مناسبی را برای احداث میدان میوه و ترهبار جدید همدان در اختیار سرمایهگذار قرار دادهایم، اظهار کرد: زمان تنظیم شیوهنامه معتقد بودم که باید 75 درصد نظر سرمایهگذار در این مبحث، لحاظ شود، زیرا خطر پذیری سرمایه وجود دارد و باید منفعت شهر و سرمایهگذار دیده شود.

عسگریان ادامه داد: همانگونه که به شهرداری همدان مبنی بر تسهیل امور سرمایهگذار فشار آوردیم، در راستای حفظ منفعت شهر و شهروندان نیز دقت خواهیم کرد و نسبت به کمکاری سرمایهگذار، عکسالعمل لازم را اعمال میکنیم.

وی عنوان کرد: تمامی غرفهداران میدان میوه و ترهبار قدیم آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با شهرداری در راستای اجرای پروژه میدان میوه و ترهبار جدید اعلام کردهاند و در صورتی که سرمایهگذار طبق مهلت تعیین شده از سوی فرماندار، پروژه را پیش نبرد؛ شورای اسلامی شهر پس از سپری شدن مهلت مقرر، طبق مقررات اقدام خواهد کرد.

* نماینده کنسرسیوم: دریافت تضمین برای ورود غرفهداران به پروژه

به گزارش روابطعمومی شورای اسلامی شهر همدان، گلمحمدی، نماینده کنسرسیوم پروژه ساخت میدان میوه و تره بار جدید همدان بر دریافت تضمین فروش برای ورود تعدادی از غرفهداران به پروژه، تأکید کرد و گفت: انتظار میرود آییننامه فروش در قالب تهاتر یا فروش با برنامهریزی منظم بهمنظور تضمین و آرامش امور، انجام گیرد تا نگرانی سرمایهگذار هم رفع شود.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۱۷۵,۱۰۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان