Mon August 10, 2020   |   دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه باغ در بلوار ارم
فروش 2 قطعه زمین مسکونی بلوار بعثت
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ٣١۵   بازگشت
 
 
 انجام 95 پروژه عمرانی و 117 هزار مترمربع پیاده‌رو سازی در منطقه یک

شهرداری منطقه یک به عنوان یکی از مناطق پیشرو در شهر همدان توانسته است پروژه‌های مهمی را با حمایت‌های اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان اجرا کند که این پروژه‌ها با پیشرفت قابل توجهی در حال انجام هستند.

 
 

مسعود دهبانی صابر مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به پروژههای این منطقه عنوان کرد: در سال جاری 84 میلیارد تومان بودجه عمرانی این شهرداری بوده است که با تلاش تمامی همکاران این منطقه توانستیم تا کنون پیشرفت 80 درصدی پروژهها را محقق کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری یکی از اقداماتی که شهرداری این منطقه به دنبال آن است مناسب سازی و استانداردسازی پیادهروهاست افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون با در نظر گرفتن بودجه 27 میلیارد تومانی جهت پیاده روهای این منطقه عملیات پیاده رو سازی را آغاز کردیم که در این بین نگاه ویژهای به قوانین و ضوابط پیاده رو سازی برای استفاده تمامی افراد جامعه داشته ایم.

*پروژه پیادهروسازی در بلوار ارم تا پایان سال جاری به بهرهبرداری میرسد

دهبانیصابر پروژه پیاده رو سازی در بلوار ارم با مساحت 50 هزار مترمربع را یکی از پروژههای مهم این منطقه دانست که تا انتهای سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، و ادامه داد: از مجموعه اقدامات صورت گرفته در بلوار ارم میتوان به کف سازی پیاده رو ارم، مبلمان شهری، روشنایی و نور پردازی، احداث مسیر دوچرخه سواری،مسیر ویژه نابینایان، احداث مسیر عبور اورژانس و آتش نشانی و... اشاره کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به اینکه پیاده رو بوعلی یکی از پرترددترین پیاده روهای شهر همدان است افزود: در ابتدا با هماهنگیهای صورت پذیرفته با دیگر دستگاههای خدمات رسان تمامی زیر ساختهای قدیمی جمع آوری شده و زیرساختهای جدید جایگزین شدند همچنین تمامی نهرها به صورت کامل لایروبی شده و دال گذاریهای جدید اجرا شده است و از دیگر موارد در اجرای این پروژه میتوان به اجرای نورپردازی و روشنایی مسیر، آبیاری قطره ای، اجرای سنگ فرش گرانیتی و سنگ فرشهای مخصوص تردد نابینایان و کم بینایان اشاره کرد.

وی همچنین توجه به ارتقاء کیفی معابر تاریخی و پرتردد همدان مانند پروژه پیاده رو سازی راسته مظفریه و محوطه استر که با همکاری همه جانبه اصناف و کسبه این بازار در حال انجام است را از دیگر پروژههای مهم پیاده رو سازی این منطقه در سال جاری دانست.

دهبانیصابر عنوان کرد: از دیگر پروژههای پیاده رو سازی این منطقه میتوان به ترمیم و بازسازی پیاده رو مسیر عباس آباد تا گنج نامه، خیابان پاسداران، پیاده رو سازی خیابان شهید زمانی، پیاده رو سازی و مناسب سازی بلوار بعثت، بهسازی و مناسب سازی معابر دره مراد بیگ، پیاده رو سازی در خیابانهای سعیدیه، جهان نما و بلوار شهرداری، مناسب سازی و جدولگذاری دو طرف خیابان شهید مطهری، پیاده رو سازی میدان شریعتی و پیاده رو سازی دو طرف بلوار اسلامیان، بلوار شهید شاه حسینی اشاره کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه عدم لایروبی رودخانهها و کانالها یکی از عوامل مهم در به وجود آمدن طغیانها و آبگرفتگیها به هنگام بارشهای شدید هستند عنوان کرد: این منطقه در سال جاری موفق به لایروبی و مرمت بیش از هزار متر از قنات ها، رودخانههای زیر زمینی و کانالها شده است که باعث افزایش سطح تاب آوری شهری خواهد شد. وی پروژه لایروبی و ترمیم رودخانه زیر زمینی بلوار خیرین مدرسه ساز که با نشست خیابان باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای ساکنین این منطقه شده بود را یکی از پروژههای مهم در این زمینه دانست که بیش از 500 متر از آن توسط گروه ویژه امانی منطقه با صرفهجویی اقتصادی 5 میلیارد ریالی لایروبی و کف و دیواره آن مرمت شد، همچنین پروژههای ترمیم دیوارهها و کف رودخانه زیر زمینی حق گویان، قنات انتقال آب زیرگذر بعثت در خیابان جهان نما با طول بیش از 400 متر، ترمیم و پاکسازی رودخانه زیر زمینی پشت مرکز خرید میلاد، لایروبی رودخانه زیر زمینی خیابان جوادیه و خصوصا محدوده مقابل حسینیه امام(ره) که به صورت خطرناکی پر از نخاله و زباله گردیده بود از دیگر پروژههای اجرا شده در این حوزه طی سال جاری بودند.

وی از دیگر اقدامات شهرداری منطقه یک در راستای جلوگیری از آبگرفتگی در سطح معابر و طغیان احتمالی، مرمت و بهسازی جدول ها، نهرها و کانیوها، همچنین کانالها و مسیلهای سطح منطقه در فضایی به مساحت 11 هزار متر طول دانست که از جمله آن میتوان به احداث و مرمت نهری بلوار شهید احمدی روشن (یک طرف)، نهری بلوار شهید اسلامیان، نهری خیابان سعیدیه، جدولگذاری خیابان رفراندوم، نهری خیابان شهید حقگویان احداث و مرمت نهری بلوار بعثت (دو طرف)، دیوارکشی رودخانه انتهای بلوار خیرین مدرسه ساز، دال گذاری برروی رودخانه نیازمند اشاره کرد.

دهبانی صابر یکی از دغدغههای این منطقه را رسیدگی به آسفالت معابر و خیابانها دانست که در این راستا این منطقه با در نظر گرفتن بودجه 23 میلیارد تومانی تا کنون اقدام به خرید 30 هزار تن آسفالت کرده است که این امر به دو صورت دستی و مکانیزه در حال انجام است.

وی ادامه داد: از معابری که در سال جاری پروژه آسفالتریزی در آنها انجام شده است میتوان به بلوار ارم، خیابان سعیدیه شمالی و جنوبی، بلوار سردار شهید سلیمانی(بعثت)، خیابان بوعلی، معابر مجاور تازه ساخت دادگستری، پارکینگ بوستان ارم، خیابان بوستان ارم، خیابان پرستار 18 متری گلستان، 18 متری پیروزی، خیابان رکنی 18 متری رودخانه و کوچه بهرامی و شهید خوشلفظ(گلزار)، کمال آباد 12 متری بختیاری، کوچه نیکو، کوچه باغ گلشن، سعیدیه کوچه توسعه، بلوار آیتالله کاشانی کوچه شهید رستمی و... نام برد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه در سال جاری 2500 مترمربع ژئوتکستایل آسفالتی خریداری شده است عنوان کرد: در خیابانهایی که حجم ترافیک سنگینی مانند بلوار بعثت و خیابان سعیدیه را دارند سعی شده است تا با استفاده از ژئوتکستایل بتوانیم عمر آسفالت را تا حد ممکن بالا ببریم.

وی با اشاره به اینکه پیامدهای توسعه شهری و پیچیدگیهای معضلات زیست محیطی آنها موجودیت فضای سبز و گسترش آن را برای همیشه اجتنابناپذیر کردهاند، توسعه و احداث پارکها با اعتبار 2.5 میلیارد تومان را از اولویتهای این منطقه دانست که در حال حاظر اجرای پارک نواری کمال آباد و هنرستان که زیرسازیهای آن صورت پذیرفته و همچنین پارک نواری میدان بیمه از استادان تا بلوار بعثت را در دستور کار قرار دادیم و در بحث بازسازی پارکها و فضای سبز میتوان به ترمیم و بازسازی پارک مردم، پارک نرگس، پارک سروقامتان، پارک شهید دوروزی و ترمیم بوستان ارم اشاره کرد.

دهبانیصابر خاطرنشان کرد: همچنین آبنماهای سطح منطقه با رویکرد مصرف هرچه کمتر آب و ارتقای زیبایی بصری نوسازی و تجهیز گشتند که از مهمترین آنها میتوان به آبنمای میدان شریعتی،میدان مالیات، میدان جهاد، خیابان بوعلی، تالار فجر و... اشاره کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به اینکه بسیاری از نقاط گردشگری شهر همدان در سطح منطقه یک است تصریح کرد: در همین راستا احداث سایت موزه میدان امام (ره) با اعتباری بالغ بر 2.5 میلیارد تومان و با سازهای 300 مترمربعی و مساحت محوطهای 1100 مترمربعی در حال انجام است، از دیگر پروژههای نقاط گردشگری میتوان به پروژه محوطه سازی گنجنامه اشاره کرد که علاوه بر پیاده رو سازی، تمامی سرویسهای بهداشتی این مجموعه نیز در حال نوسازی میباشد. همچنین نوسازی و تجهیز سرویسهای بهداشتی پارکهای منطقه را از جمله پارک لاله، پارک مدرس و... از دیگر اقدامات سال جاری است.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات مؤثر در حوزه گردشگری را میتوان جداره سازی و تعویض تابلوهای تبلیغاتی مغازهها در پیاده رو بوعلی دانست که خوشبختانه با همکاری کسبه پیاده رو و با اعتبار 500 میلیون تومانی توانسته ایم تابلوهای تبلیغاتی قدیمی را تعویض کرده و زیرساختهای قدیمی برق و تلفن را با همکاری این ادارات ساماندهی کنیم که این پروژه نیز با سرعت قابل قبولی در حال پیشرفت است.

دهبانیصابر افزود: یکی از پروژههای مهم این منطقه در سال جاری پروژه تکمیل تالار همایشهای قرآنی بوده است که خوشبختانه توانستیم با اعتباری 6 میلیارد تومانی این پروژه را به سرانجام برسانیم و شاهد تکمیل آن در ماههای آینده باشیم.

به نقل از روابط عمومی منطقه یک شهرداری همدان، دهبانی صابر همچنین با بیان اینکه اقدامات اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مدیریت شهری از اهمیت و جایگاه ویژهای برخوردار است اضافه کرد: در این راستا اقدام به عقد قرارداد و احداث زمینهای ورزشی چند منظوره در پارک لاله، بوستان ارم، دره مرادبیگ و اصلاح زمین ورزشی پارک مردم گشته است، از دیگر موارد مؤثر در این حوزه میتوان به خرید و نصب مخازن زیرزمینی مکانیزه تفکیک پسماند نام برد که در حال انجام میباشد، همچنین از ابتدای سال جاری آموزش شهروندی را به طور مستمر در حوزههای مختلف محیط زیست و پسماند، ترافیک، تکالیف شهروندی، مسؤولیت اجتماعی و... دنبال کردهایم.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱۷۵,۱۲۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان