Mon August 10, 2020   |   دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه باغ در بلوار ارم
فروش 2 قطعه زمین مسکونی بلوار بعثت
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢۶ تعداد بازدیـد : ١۶٢   بازگشت
 
 
 اجرای طرح مدیریت هوشمند پارک‌های حاشیه‌ای زمینه ساز عدالت شهری است

جلسه ساماندهی بررسی سازوکار هوشمند پارکینگ‌های معابر حاشیه‌ای و غیر حاشیه‌ای با حضور شهردار همدان، معاون امور زیربنایی و حمل ونقل شهری، سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری و عوامل اجرایی پیمانکار برگزار شد.

 
 

شهردار همدان در این جلسه که روز پنجشنبه برگزار شد، بر ضرورت ساماندهی پارکهای حاشیهای و بهبود عملکرد عوامل اجرایی پیمانکار تأکید کرد و گفت: مدیریت پارکهای حاشیهای و رفع مشکلات موجود پارکینگهای عمومی معابر حاشیهای و غیر حاشیهای یکی از برنامههای مهم مدیریت شهری در مبحث ترافیک است که باید با اقدامات راهگشا و اثرگذار شاهد رفع موانع موجود در جهت افزایش خدمات رسانی به شهروندان باشیم.

عباس صوفی ضمن تقدیر از مدیریت صحیح بر پارکهای حاشیهای از سوی شهروندان، گفت: مشارکت عمومی شهروندان در خصوص عدم پارکهای غیر مجاز که باعث ترافیک شهری است یک اقدام ارزنده و مثبت است که باید از سوی تمامی شهروندان رعایت شود تا شاهد نظم و انضباط هر چه بیشتر ترافیکی در شهر باشیم.

وی بیان کرد: حذف تبادل پول نقد، عبور از شیوه کنترل سنتی (دستی) به خودکار، منظم شدن و آراستگی پارکبان ها، اشتغال زایی و ساماندهی پارکهای حاشیه از جمله مزایای اجرای طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیهای در شهر همدان است که با توجه به وظیفهای که در قانون برای پلیس در این طرح تعریف شده است، از پلیس راهور درخواست داریم در اجرای این طرح مشارکت کامل با مجموعه مدیریت شهری داشته باشد.

شهردار همدان با بیان اینکه در روش سنتی، عدالتی در پارک حاشیهای خیابانهای شهر همدان نیست، عنوان کرد: با اجرای طرح مدیریت هوشمند پارکهای حاشیهای شهر باید به دنبال بسترسازی مناسب به منظور استفاده از پارک‌‌های حاشیهای براساس عدالت باشیم.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری نیز در ادامه این جلسه در خصوص ضرورت پارکهای حاشیه ای، اظهار کرد: با اجرای طرح ساماندهی پارکهای حاشیهای در شهر همدان رضایتمندی و همچنین نارضایتی برخی از شهروندان را شاهد خواهیم بود اما اگر قانون رعایت شود و پلیس بر اساس شرح وظایف خود، با شهرداری همراهی و مشارکت کند قطعاً میتوان رضایت حداکثری مردم را فراهم کرد.

عزیزاله یوسفی با اشاره به اینکه پارک حاشیهای باید برای کارهای فوری و کمتر از نیم ساعت استفاده شود، گفت: در راستای رعایت حقوق شهروندی خیابانی که پارک حاشیه در آن وجود دارد باید برای تمام شهروندان باشد، نه اینکه برخی افراد این پارکینگها را به پارک شخصی تبدیل کنند.

رئیس پلیس راهور استان همدان نیز در جلسه ساماندهی پارک حاشیهای شهر همدان، گفت: مدیریت پارک حاشیهای از سوی پیمانکار دارای نواقصی بوده است که قطعاً با درایت ناظر پروژه سازمان حمل و نقل و ترافیک مرتفع خواهد شد.

سرهنگ علی فکری رعایت نکردن زمان توقف رایگان را از عمده اشکالات پارکهای حاشیهای دانست و خواستار رفع این نقص از سوی پیمانکار طرح شد.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز در این جلسه ضمن تشویق شهروندان به تمکین از قانون، بیان کرد: رانندگان ضمن شارژ کردن پلاک خودرو با عوامل پارکبان مشارکت و همراهی داشته باشند، و از شهروندان درخواست داریم با پرداخت معوقات خود از طریق مراجعه حضوری به پارکبانان، مراجعه به امور مشترکان شرکت الیت و یا با حضور در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری نسبت به تسویه بدهی خود اقدام کنند.

محمدرضا غفاری در خاتمه این جلسه ضمن تشکر از حمایت کامل شهردار همدان در اجرای این طرح، از اقدامات و همراهی پلیس راهور قدردانی کرد و گفت: امیدواریم پلیس با تلاش مضاعف خود در اجرای این پروژه همراه شهرداری در اجرای قانون باشد.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵ کاربران آنلاین :
۱۷۵,۱۱۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان