Wed July 8, 2020   |   چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
رضا ابرار خرم
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٣ تعداد بازدیـد : ١٧٩   بازگشت
 
 
 


در پی افتتاح چندین پروژه در سطح منطقه 3 همدان صورت گرفت؛

وسیع‌ترین تفکیک همدان در کوی خضر

شهرداری منطقه 3 همدان در راستای ایجاد رفاه شهروندان و روان‌سازی ترافیک، در ادامه بازگشایی و تعریض معابر در سطح این منطقه، تعریض معبر فرخ‌سرشت به خضریان را صورت داد.

 
 

همچنین افتتاح چند پروژه ورزشی از جمله فوتبال دستی انسانی، زمین فوتبال غدیر در کوی خضر، زمین فوتبال توحید، زمین والیبال نشاط، سرویس بهداشتی مادر و کودک پارک شاهد، پیادهروسازی و مناسبسازی بلوار آزادگان، زمین بازیهای بومی محلی در کوی مدنی و تحویل سندهای تفکیک سایت 36 هکتاری با انواع کاربریهای تعریف شده و واقع در کوی خضر، از سوی مسوولان صورت گرفت؛ این تفکیک وسیعترین تفکیکی بوده است که در تاریخ همدان روی داده است.

*بازگشایی چندین معبر در اسفندماه

شهردار همدان با اشاره به اینکه در اسفند ماه شاهد چندین بازگشایی و تعریض معابر خواهیم بود، عنوان کرد: تعریض و بازگشایی معبر فرخ سرشت که ارتباط با خضریان را به وجود میآورد، نخستین بازگشایی است که در راستای این طرح صورت میگیرد.

عباس صوفی، با بیان اینکه بازگشایی این چهار پلاک در این مسیر روان سازی و رفاه شهروندان را به دنبال خواهد داشت، گفت: جهت کاستن از مشکل ترافیک در سطح شهر شهروندان نیز باید همکاری لازم را در طرحهای تعریض داشته و گامهای عملیاتی در این زمینه بردارند.

وی اقدامهای لازم در این زمینه را بر اساس طرح تفصیلی موجود و با اولویتهای درنظر گرفته عنوان کرد.

شهردار همدان هدف از بازگشایی معابر را دسترسی آسان به سایر نقاط شهری، تسهیل در عبور و مرور شهروندان و کاهش حجم ترافیک عنوان کرد.

*همکاری شهروندان زمینهساز تسهیل در بازگشاییها

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به ضرورت در بازگشایی و تعریض معابری که امکان ایجاد دسترسی آسان در مواقع مورد نیاز را به وجود آورند، ابراز کرد: اگر بازگشایی معابر مورد نظر محقق نشود، قطعا در مواقع اضطراری و اورژانسی که قصد استفاده از خودروهای امدادی، آتش نشانی و اورژانس مد نظر است قطعا با مشکلات حیاتی مواجه خواهیم بود.

کامران گردان، با بیان اینکه طرح بازگشایی و تعریض معابر بنا به ضروریات منطقه و با اولویتبندی انجام خواهد شد، ادامه داد: همکاری اهالی هر منطقه موجب تسهیل در روند بازگشاییها و رفع مشکلات خواهد شد.

گردان با اشاره به بازگشاییهای معابری که در منطقه 3 شهرداری همدان صورت گرفته و در حال انجام است، افزود: با تملک املاکی که در 18 متری فرخ سرشت، کوچه احدی انجام شد، دسترسی آسان و روان سازی ترافیک روی خواهد داد.

وی افزود: امروز آخرین واحد واقع در این مسیر تخریب و ارتباط با خیابان خضریان محقق میشود.

*افتتاح چندین پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال در سطح منطقه 3 شهرداری همدان

مدیر منطقه 3 شهرداری همدان نیز با اشاره به مناسبت دهه مبارک فجر و بازگشایی و افتتاح چندین پروژه عمرانی در سطح منطقه 3، عنوان کرد: مجموع اعتبارات لازم در این حوزه بالغ بر 12 میلیارد ریال بوده است.

محمدرضا فیضی منش، افزود: محلی که اکنون در آن هستیم، فرخ سرشت نام دارد و این محل در بن بست واقع شده است و همین طور معابری که به این محله منتهی میشود چهار متری است و این موضوع تردد را به سختی و با کندی و در مواقعی ناممکن ساخته است.

وی مطرح کرد: جهت اجرای این طرح، اقدامات لازم در راستای تملک و تخریب 4 واحد مسکونی و 2 واحد تجاری در کوچه احدی صورت گرفته است که ارتباط و تردد معبر خیابان خضریان را به محله فرخ سرشت تسهیل کرده و آن را به معبری 18 متری تبدیل میکند.

مدیر منطقه 3 شهرداری همدان خاطرنشان کرد: این امر موجب بهبود وضعیت محیط شهری خواهد شد که رضایت شهروندان و رفاه آنها را به همراه خواهد داشت.

فیضی منش با اشاره به رفع معضل موجود در کوی مورد نظر، ابراز کرد: در ادامه پروژههایی در کوی شهید مدنی و بهره برداری 5 زمین ورزشی را نیز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه کاهش معضلات و مشکلات ترافیکی از دیگر اهداف تخریب املاک در مسیر است، افزود: بدون تعامل و همکاری شهروندان رسیدن به این مهم امکانپذیر نبوده و قدر مسلم همکاری، همراهی و همدلی شهروندان با شهرداری در اجرای پروژههای آزادسازی در سطح منطقه باعث حل و بازگشایی گرههای ترافیکی و نیز توسعه و تعالی شهر در همه زمینهها خواهد شد.

*تاکنون تفکیکی به این وسعت در همدان صورت نگرفته است

در ادامه بازگشایی و تعریض معبر فرخ سرشت، پروژهای ورزشی تحت عنوان فوتبال دستی انسانی در پارک شاهد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

همین طور در مراسم تحویل سندهای تفکیکی سایت 36 هکتاری که با حضور شهردار همدان، مدیر منطقه 3 شهرداری همدان، رئیس شورای اسلامی شهر و نایب رئیس شورا و دیگر مدیران و عموم مردم در مسجد ولیعصر(عج) کوی خضر برگزار شد، عباس صوفی، شهردار همدان یادآور شد: پارک 60هزار متری از اقدامات بسیار ارزشمندی است که با تجهیزات ورزشی و امکانات مناسب برای اوقات فراغت جوانان ساخته میشود.

صوفی یادآور شد: تاکنون تفکیکی به این وسعت در همدان صورت نگرفته است.

کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به تحویل سند تفکیکیهای سایت 36 هکتاری، عنوان کرد: اقدامات آتی و جدید شهرداری در این منطقه ایجاد ارزش افزوده و رهایی از بن بست را به دنبال خواهد داشت.

محمدرضا فیضی منش، مدیر منطقه 3 شهرداری همدان نیز در این مراسم با اشاره به انجام مراحل تفکیک این سایت و تحویل به مالکان، ابراز کرد: در گام نخست چند سند از اسناد مذکور به برخی از خانوادههای شهدا تحویل داده شد و سایر سندها نیز ارائه میشود.

فیضی منش با بیان اینکه در سایت 36 هکتاری درنظر گرفته شده اراضی کوی خضر، پارک 60 هزار متری گلستان ایجاد میشود، گفت: احداث این پارک از سال جاری آغاز شده و در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کاربریهای به کار گرفته شده در سایت 36 هکتاری شامل 40 درصد کاربری مسکونی و تجاری است که به مالکان سپرده میشود و میزان باقی مانده نیز دارای کاربری فضای سبز و ورزشی خواهد بود.

*اقدامات بسیار ارزنده و شایستهای در کوی خضر روی داده است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در مسجد ولیعصر(عج) کوی خضر با اشاره به تحویل سند تفکیکیهای سایت 36 هکتاری، خاطر نشان کرد: در یک سال اخیر شاهد اقدامات شایستهای در خضر بوده ایم؛

حمید بادامی نجات، ادامه داد: بنده بعضا در ساعات غیراداری به شهرداری منطقه سه مراجعه کرده ام و از نزدیک شاهد اقدامات شبانه روزی مدیریت و کارکنان این مجموعه حتی تا ساعت ١٢ شب نیز بوده ام و حاصل این پشتکار و تلاش، اقداماتی است که امروز در سطح این منطقه شاهد آن هستیم.

به نقل از روابط عمومی منطقه 3 شهرداری همدان، بادامی نجات اقدام در راستای تحقق سندهای تفکیکی مذکور در خضریان و در سایت 36 هکتاری را از جمله این اقدامات دانست و ابراز کرد: دلیل تاخیر مالکان زیاد بوده است و تا کنون چنین تفکیکی در همدان وجود نداشته است.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶ کاربران آنلاین :
۱۷۲,۰۰۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان