Mon January 21, 2019   |   دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
مجید درویشی
معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبز شهر همدان
واگذاري كليه امور خريد و تامين گونه هاي گياهي مورد نياز فضاي سبز شهر همدان
تأمین تجهيزات – اجرا و اتصال ساختمان مدیریت بحران و یادمان عین القضات همدانی به فیبر نوری شهرداری همدان
تأمین تجهيزات – اجرا و اتصال 10 عدد ازدوربین کنترل ترافیک شهرداری همدان به فیبرنوری
سلول دفن مهندسی پسماند شهر همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهریور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تیرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 1 _ 7تيرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٢٣ تعداد بازدیـد : ٢٣٣   بازگشت
 
 
 ناحیه محوری؛ تسهیل و تسریع در خدماتدهی به شهروندان-منطقه چهار

مدیر منطقه 4 شهرداری همدان با بیان اینکه طرح ناحیه محوری در راستای توسعه پایدار شهری و در قالب فرایندی مشارکتی و منطبق با نیازهای ساکنان نواحی قرار دارد گفت: براین اساس مدیریت شهری با آگاهی از نقش مؤثر برنامه ریزی های محلی در راستای توسعه شهر اقدام به اجرای طرح ناحیه محوری کرده است

 
 

مسعود دهبانی صابر با تأکید بر اینکه مسؤول هر ناحیه یک مدیر در منطقه خود محسوب میشود بیان کرد: بیشترین موفقیت ناحیه محوری در افزایش قابل ملاحظه ارتباط بین مردم و مدیران شهری، رضایت شهروندان از مدیریت، ارائه آسانتر خدمات به شهروندان، افزایش همکاری شهروندان با مسؤولان محلی و افزایش مشارکت مردم در امور شهر است.

وی با بیان اینکه تاکنون عملکرد نواحی منطقه 4 خوب بوده است بیان کرد: به یقین ناحیه محوری نقش بسزایی در توسعه شهر دارد زیرا با توجه به سرمایه اجتماعی موجود در محلات موجب افزایش مشارکت شهروندان در برنامههای شهری میشود.

گفتنی است سعی نواحی همواره بر این بوده است که با تلاش مضاعف بتوانند در راستای رضایت هرچه بیشتر شهروندان ناحیه قدم بردارند و جوابگوی شهردار همدان باشند.

رویکرد شهرداری رعایت تکریم ارباب رجوع و توجه به کیفیت با شعار " ناحیه محوری، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات " به شهروندان است.

*ذوالفقاری: سکونت 45 هزار و 969 نفر در ناحیه یک منطقه 4

مدیر ناحیه یک منطقه 4 با بیان اینکه این ناحیه دارای محلات 401،402،403،408،409 و 415 است گفت: بازار همدان، باباطاهر، جانبازان، منوچهری و کوی الوند جزء این ناحیه قرار دارند.

عرفان ذوالفقاری جمعیت این ناحیه را 45 هزار و 969 نفر عنوان و بیان کرد: مساحت ناحیه یک منطقه 4، 383 هکتار است.

وی با بیان اینکه 21 اداره دولتی در این ناحیه وجود دارد گفت: بیشترین گستردگی ادارات در ناحیه یک منطقه 4 است.

این مسؤول با اشاره به اینکه بازار همدان نیز در این ناحیه قرار دارد اظهار کرد: این ناحیه پر رفت و آمدترین ناحیه همدان است.

ذوالفقاری با تأکید بر اینکه روزانه نظارتهای مستمری بر این بخش و به خصوص بازار انجام میشود تصریح کرد: این نظارتها هم چنین در راستای جلوگیری از سد معبر و ساخت و سازهای غیر مجاز هم انجام میشود.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: با توجه به اینکه در ناحیه یک منطقه چهار یکی از مهمترین نمادهای گردشگری شهر آرامگاه باباطاهر قرار دارد اظهار کرد: این منطقه در اوج مسافرت میزبان گردشگران بسیاری است که نیاز است خدمترسانی مطلوبی در این زمینه انجام شود.

وی با بیان اینکه این ناحیه به طور روزانه و مستمر اقدام به نظارت و پیگیری بر پاکیزی این منطقه میکند گفت: یکی از مناطقی که بیشترین ساخت و سازهای غیر مجاز را در آن داشتیم که به صفر رسیده است منطقه منوچهری است.

وی اظهار کرد: با هماهنگیهای به عمل آمده با معتمدان محل و با توجه به مصوبات جدید شورای اسلامی شهر تخفیف 80 درصدی عوارض پروانه ساخت و ساز برای املاک در راستای تشویق ساکنان قرار داده شده است.

مدیر ناحیه یک منطقه 4 به رفع نواقص جزیی سال گذشته در این منطقه اشاره کرد و گفت: این نواقص شامل شکستگی جدولها، فرورفتگی جالیز و پر کردن چالهها توسط کف پوش بتونی بوده است که در مناطق بازار، کوی الوند، جانبازان و منطقه منوچهری انجام شده است.

ذوالفقاری به نظارت و پیگیریهای این ناحیه در زمینه سیما و منظر شهری نیز اشاره و اظهار کرد: اقداماتی چون رنگ آمیزی نمادهای شهر، صندلی و نیکمتها، سطل زباله و کاشت گونههای گیاهی فصلی انجام شده است.

وی با بیان اینکه عمده فعالیتهای ناحیه در زمینه سیما و منظر شهری پیگیری نورپردازی درختان و رفوژ وسط خیابان علویه و زینبیه و نورپردازی آب نمای میدان عین القضات بوده است بیان کرد: هم اکنون نیز در حال پیگیری آبیاری تحت فشار در مناطق علویان و زینبیه هستیم.

این مسؤول گفت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز این ناحیه پیگیر بازسازی کامل پل عابر پیاده بلوار شهید رجایی با اعتبار هزینهای 80 میلیون تومان هستیم.

وی به درآمدهای کوششی این ناحیه نیز اشاره و اظهار کرد: با توجه به دستورات و تأکیدات مدیر منطقه مبنی بر پیگیری وصول عوارض ادارات و نهادهای دولتی که بابت عوارض نوسازی و یا تخلفات ساختمانی به منطقه 4 بدهکار بودند با هماهنگی واحد درآمد و نوسازی و شهرسازی منطقه برای این ادارات پرونده تشکیل و به کمیسیون ماده صد ارسال شده است.

ذوالفقاری بیان کرد: در بخش آسفالت معابر نیز با هماهنگیهای به عمل آمده با واحد فنی در سال گذشته کوچههایی چون میعاد، دلشاد، گلچین، آیتا...طالقانی، امام خمینی(ره) و سراب آسفالت شدهاند.

وی گفت: در سال گذشته 3هزار و 400 تن و از ابتدای سال تاکنون یک هزار و 800 تن آسفالت توسط فینیشر و صد تن نیز توسط گروه دستی آسفالتریزی در معابر انجام شده است.

ذوالفقاری بیان کرد: با توجه به ترافیک بلوار شهید رجایی با هماهنگیهای به عمل آمده اقدام به ایجاد دوربرگردان در انتهای بلوار کردیم و هم اکنون نیز در حال پیگیری برای احداث دوربرگردان در بریدگی کوی الوند هستیم.

* عرفینیا: سکونت 66هزار و 200 نفر در ناحیه 2 منطقه 4

مدیر ناحیه 2منطقه 4 نیز با بیان اینکه این ناحیه شامل 04،405،406، 407، 416 و 417 است بیان کرد: مناطق حصار امام(ره)، کوی کوثر، اسلام شهر، حصار شهید مطهری، کوی ولیعصر(عج)، حصار علی آباد، شهرک صداوسیما، کوی کوثر، کوی صادقیه، کوی ایثار و کوی رضوان جزء این ناحیه هستند.

محمدحسین عرفینیا با بیان اینکه 66هزار و 200 نفر در این منطقه ساکن هستند گفت: مساحت این ناحیه 668 هکتار است.

وی به اقدامات این حوزه در خدمات شهری اشاره و بیان کرد: نظارت و پیگیریهای زیادی در رابطه با شناسایی ملکهای حادثه خیز در این ناحیه انجام شده است.

مدیر ناحیه 2منطقه 4 تصریح کرد: از آنجایی که زمینهای بایر بسیاری در این منطقه قرار دارد تسطیح این زمینها در دستور کار ناحیه و شهرداری قرار گرفته است.

عرفی نیا افزود: اقدامات دیگری چون نظارت بر لایروبی رودخانهها، پاکسازی معابر و حمل نخالههای شهری، پاکسازی بوستانها و گلکاری انجام شده است.

وی اظهار کرد: بوستان مهر، مروارید، پروین اعتصامی، عقیل، نشاط، زنبق، ایثار و حصار امام(ره) و رضوان در این منطقه قرار دارد.

این مسؤول به اقدامات انجام شده در حوزه زیبا سازی شهر نیز اشاره و بیان کرد: رنگ آمیزی صندلی، نیمکت، پایههای روشنایی، سطل زبالهها، مجموعه لوازم ورزشی و بازی، تعویض مجموعههای فرسوده ورزشی و بازی از جمله این موارد بوده است.

وی درباره اقدامات انجام شده در حوزه اصلاح هندسی نیز گفت: نظارت و پیگیری بر پیاده رو میدان شهید سردار همدانی در سال 93، سه راه حافظ کوی فرهنگیان در سال 94، ورودی بلوار آیتا... نجفی از سمت کوی فرهنگیان در سال 95 و ورودی کوی فرهنگیان از سمت بلوار شهید سردار همدانی در سال 93 از جمله این اقدامات بوده است.

عرفی نیا به پروژههای عمرانی این ناحیه نیز اشاره و بیان کرد: پیگیری در تسطیح و پایه ریزی معابر ناحیه، پیاده روسازی، بازگشایی معابر، اصلاحات ورودی معابر شهر مانند بلوار ارتش، جدولگذاری کوی فرهنگیان و ولیعصر(عج) و لکه گیری برای داشتن شهری سالم در این منطقه انجام شده است.

مدیر ناحیه 2منطقه 4 با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون در حصار امام(ره) 758 تن و در محله ترکاشوند 290 تن آسفالتریزی انجام شده است گفت: در سال گذشته در کوی ولیعصر(عج) و حصار شهید مطهری 3هزار و 730 تن و در اسلام شهر و حصار امام (ره) یک هزار و 355 تن آسفالت انجام شده است.

این مسؤول به اقدامات این ناحیه در موضوعات فرهنگی شهر اشاره و بیان کرد: همکاری در برگزاری مانورها در سطح ناحیه، برگزاری جشنهای مذهبی، دیدار با خانواده معظم شهدا و کمک به پاکیزگی مساحد و هیأتهای مذهبی از جمله این موارد بوده است.

وی اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در این ناحیه انجام شده است پیگیری در جابه جایی بازار روز بوده است.

مدیر ناحیه 2منطقه 4 تصریح کرد: به دلیل آنکه مستقر شدن بازار روز در بلوار آزادگان این موضوع برای مردم مزاحمتهایی ایجاد کرده بود که در راستای رفاه مردم این بازار به بلوار بختیاری منتقل شد.

این مسؤول از جمله اقدامات دیگر را پیگیری در راستای جلوگیری از پارک کردن کامیونهای در زمینهای بایر عنوان کرد و گفت: این اقدام با همکاری پلیس راهور انجام شد.

*عباسیمتین: سکونت 19 هزار نفر در ناحیه 3 منطقه 4

مدیر ناحیه 3 منطقه 4 نیز با بیان اینکه این ناحیه 270 هکتار مساحت دارد اظهار کرد: 19هزار نفر در محلههای 412،413 سکونت دارند.

سید میثم عباسی متین بیان کرد: این محلات شامل کوی فرهنگیان است که از شمال به روستای علی آباد از جنوب به بلوار آیتا... تألهی از غرب به جاده همدان بهار و از شرق به بلوار شهید سردار همدانی متصل است.

این مسؤول با بیان اینکه نواحی در حوزه نظارت و پیگیری فعالیت دارند گفت: در حوزه خدمات شهری و در ساعات آغازین روز گروههای خدمات شهری اقدام به تنظیف و پاکسازی معابر اصلی، فرعی و فضاهای خدمات عمومی در سطح ناحیه میکنند تا شهری پاکیزه و عاری از آلودگی داشته باشیم.

مدیر ناحیه 3 منطقه 4 تصریح کرد: تعویض مخازن زباله، لایروبی رودخانهها و تسطیح و پاکسازی زمینهای بایر از جمله اقدامات این ناحیه در حوزه خدمات شهری ست.

این مسؤول به کاشت انواع گونههای گیاهی در سطح ناحیه از جمله بوستانهای نماز، فدک و پدر اشاره و بیان کرد: کاشت کاج و نهال در دو ردیف مجزا در سرتاسر بلوار شهد سردار همدانی، رنگ آمیزی مبلمان، راهاندازی آب نمای میدان معلم و هرس درختان نیز از جمله فعالیتهای ناحیه 3 منطقه 4 در ایجاد فضای سبز مناسب برای شهروندان است.

وی گفت: نظارت و بررسی بر طراحی نماهای تأییدشده در کمیته سیما و منظر شهری، امحا دیوار نوشته ها، رنگ آمیزی برخی جدارههای حاشیهای نیز در راستای توجه به سیما و منظر شهری در سطح ناحیه انجام شده است.

عباسی متین به برپایی موکب ستاد اربعین حسینی در این ناحیه اشاره کرد و گفت: از آنجایی که این ناحیه در مسیر زائران کربلا قرار دارد همواره سعی بر آن است تا امکانات خوبی برای این مسافران فراهم شود.

وی به پروژههای عمرانی این ناحیه اشاره و بیان کرد: احداث پارک نواری خیابان خرد کوی فرهنگیان با اعتبار یک میلیارد و 150 میلیون ریال، دیوارکشی رودخانه جنب پارک شهید باهنر با اعتبار 3میلیارد و 538 میلیون ریال و پایه ریزی و تسطیح کوچههای فاز4 کوی فرهنگیان از جمله این پروژهها است.

این مسؤول اظهار کرد: برداشت، ممیزی و جانمایی املاک با تغییر کاربری به تجاری واقع در جدارههای خیابان سعدی، گلستان، بلوار استقلال کوی فرهنگیان انجام شده که در این رابطه پروندههای مربوطه تشکیل و به کمیسیون ارسال شده است.

وی با بیان اینکه در سال 96، روکش آسفالت بلوار آزادی خط برگشت با یک هزار و 590 تن آسفالت انجام شد گفت: خط برگشت این بلوار در سال 95 انجام شد که 2هزار تن آسفالت برای آن مصرف شده است.

عباسی متین اضافه کرد: لکه گیری خیابان عرفان با 70 تن، مقابل پارک پدر 50 تن و در خیابان گل 40 تن آسفالت هزینه شده است.

 
     
 
 
 
 
معاونت برنامه ریزی و توسعه    
معاونت حمل و نقل و ترافیک    
معاونت خدمات شهری    
معاونت شهرسازی و معماری    
معاونت فرهنگی و اجتماعی    
معاونت فنی و عمرانی    
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠ کاربران آنلاین :
۱۲۱,۷۵۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان